50-lecie naszej szkoły

aby marzyć i pamiętać.
Potrzebujemy czasu
aby żyć."

22 października 2016 roku obchodziliśmy 50-lecie istnienia naszej szkoły, powiązane z otwarciem nowego wielofunkcyjnego boiska szkolnego.

Na uroczystości pojawiło się wielu znakomitych gości w tym emerytowani nauczyciele, osoby z grona pedagogicznego, Pan i Pani Dyrektor oraz władze naszego miasta, w tym Prezydent Miasta Bielska-Białej Jacek Krywult.

To, rzeczywiście było święto szkoły, mówiono o niej, o jej przeszłości i przyszłości, gratulowano sukcesów i składano życzenia dyrekcji, nauczycielom, pracownikom i przede wszystkim, tworzącym szkołę uczniom, którzy pod okiem wychowawców przygotowali specjalną część artystyczną. Prezentacja multimedialna ukazała historię szkoły. Można też było obejrzeć piękne wystawy przedstawiające  szkołę widzianą oczami uczniów, a także prace poświęcone patronowi  Jerzemu Kukuczce i miniatury szkolnego boiska. Gościom udostępniono Kroniki Szkolne, w wyznaczonych miejscach można było zostawić swój podpis w Księdze Pamiątkowej. Poruszano temat osiągnięć i działań podejmowanych przez placówkę, którymi szkoła może się pochwalić.

Dyrektor szkoły, mgr Aleksandra Pękala, w swoim przemówieniu podczas uroczystości podziękowała wszystkim przybyły Gościom za ich obecność, podkreślając powagę tego dnia. Zaznaczyła również, że dzień ten jest podsumowaniem pracy i nauki kilku pokoleń. Słowa te znalazły potwierdzenie w przemówieniach gości i absolwentów, którzy ciepło wspominali swoje szkolne lata.

Po uroczystości nastąpiło oficjalne otwarcie wielofunkcyjnego boiska szkolnego. Prezydent Miasta Jacek Krywult przecięciem wstęgi rozpoczął, nowy etap w sportowym życiu szkoły.

Pisano o nas również w gazecie.