Biblioteka jest otwarta w godzinach:

8.45 - 12.15

8.55 - 14.55

8.00 - 15.00

8.45 - 12.45

14.25 - 14.40

8.00 - 15.00

Nasza biblioteka mieści się na parterze szkoły i zajmuje dwa pomieszczenia, w których znajdują się:
  • Wypożyczalnia,
  • Czytelnia,
  • Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej (4 stanowiska komputerowe i urządzenie wielofunkcyjne pozyskane w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską)
Główne zadania biblioteki:
  • gromadzenie różnego rodzaju zbiorów (książek, czasopism, filmów wideo, płyt CD itp.),
  • udostępnianie zbiorów,
  • przygotowywanie czytelników do umiejętnego korzystania z wszelkich źródeł informacji przydatnych w dalszym kształceniu,
  • stwarzanie warunków do rozwijania własnych zainteresowań uczniów oraz do przyjemnego spędzania wolnego czasu,
  • wspomaganie uczniów w rozwiązywaniu ich trudnych problemów życiowych i szkolnych,
  • stworzenie banku informacji o różnych dokumentach zgromadzonych w szkole.

Księgozbiór biblioteki liczy ok. 12000 woluminów.

Biblioteka oferuje:
  • bogaty zestaw lektur szkolnych do poszczególnych klas,
  • ciekawe pozycje z literatury pięknej, uzupełniane o nowości wydawnicze - w miarę posiadanych środków,
  • biblioteka szkolna uczestniczy w rządowych programach związanych z rozwojem czytelnictwa: „Książki naszych marzeń” oraz Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa,
  • zasobny księgozbiór podręczny, na który składają się słowniki, encyklopedie, leksykony a także piękne albumy popularnonaukowe z wszystkich dziedzin wiedzy,
  • czasopisma dla uczniów i nauczycieli,
  • filmowe adaptacje lektur szkolnych oraz płyty CD z muzyką klasyczną i bajkami.

Biblioteka jest miejscem, w którym co roku odbywa się wiele imprez kulturalnych, takich jak konkursy czytelnicze, wystawy książek i inne. Przeprowadzono m.in. następujące konkursy: "Bohaterowie naszych książek", "Czy znasz baśnie Andersena?", "Najpiękniejsze baśnie świata", "Czy potrafisz znaleźć odpowiedź?", "Był raz sobie Brzechwa Pan...", „Laurka dla Misia”, „Najpiękniejsze życzenia dla Misia”, „Najlepszy ilustrator książek”, „Najaktywniejszy czytelnik”, „Plakat propagujący czytelnictwo”, „Plebiscyt na moją ulubioną książkę”. Przygotowano wystawy: "Drukarstwo wczoraj i dziś", "Budowa i historia ekslibrisu", "Historia pocztówki". Biblioteka organizuje kiermasz taniej książki w miesiącu październiku.

Od kilku lat w bibliotece prowadzone jest kółko biblioteczne. Członkowie koła uczestniczą w zajęciach czytelniczych klubu literackiego im. Wolumina Czytalskiego w Książnicy Beskidzkiej.

Biblioteka szkolna organizuje  wycieczki do innych bibliotek publicznych, w trakcie których uczestnicy poznają najciekawsze legendy związane z naszym regionem, ciekawe książki warte przeczytania, zapoznają się z budową i historią książki, sposobami naprawiania zniszczonych książek.

Ważne!!

Biblioteka procedury Zobacz