Biblioteka

Nauczyciele biblioteki i Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej (ICIM):

mgr A. Chyży,

mgr A. Przybyłek

Godziny otwarcia biblioteki

8.55 - 15.20

8.45 - 12.45

14:25 - 15.00

Polecane książki!

Szklane dzieci

Seria trzech książek o tajemniczych i niesamowitych przygodach nastolatków ze szwedzkiego miasteczka.

Enola Holmes

Sherlock Holmes zapisał się w historii literatury jako detektyw doskonały - sprytny, błyskotliwy i skupiony na swojej pracy. Jaka jest jego siostra? Czy z równą przebiegłością rozwiązuje zagadki kryminalne? O tym dowiemy się, sięgając po kolejne pozycje z serii “Enola Holmes”.

Strażnicy Ga'Hoole

Klasyczna opowieść o męstwie i bohaterstwie w starciu dobra ze złem.  To przygoda pełna adrenaliny, napięcia, a także miłości i lojalności.

Cynamon

Wciągająca i zakręcona seria książek dla nastolatek.
Piętnastoletnia Vicky ma pewną kłopotliwą przypadłość – zdarza jej się przeskakiwać do równoległego świata. W jednej chwili czuje zapach cynamonu, a w drugiej ląduje gdzieś indziej, i do tego zamienia się miejscami z pewną złośliwą zołzą, która wygląda tak jak ona!

Nevermoor

Pierwszy tom serii. „Nevermoor” roztacza przed nami świat niesamowity, zupełnie nowy, magiczny i szalony. Tu tryumfuje wyobraźnia, a smaku dodaje wyśmienity czarny humor. Zdecydowanie nadchodzi nowa era. Era Morrigan Crow!

Podniebny

Siedemnastoletnia Fanny rzuciła szkołę i odbywa praktykę w alpejskim hotelu Château Janvier, zwanym Podniebnym. W Święta nieco podupadły hotel przeżywa oblężenie. Zjeżdżają tu najróżniejsi goście: od słynnej łyżwiarki, przez autora thrillerów, po… właścicieli kolii z legendarnym diamentem carycy Katarzyny. Z pomocą Bena, przystojnego syna właściciela, oraz tajemniczego Tristana, Fanny spróbuje pokrzyżować szyki pewnym złym ludziom.

Silver

Są na świecie ludzie, którzy mają dostęp do snów. Z marzeń sennych można się bardzo wiele dowiedzieć – pogrzebać w świadomości i podświadomości. Można też popchnąć śniącego do czynów, których nigdy nie dopuściłby się na jawie…

Biblioteka szkolna zaprasza do korzystania z Cyfrowej Biblioteki Narodowej POLONA/

Dostęp do publkacji dla uczniów i nauczycieli jest darmowy i nie wymaga logowania w serwisie. Szczególnym walorem udostępnionych zbiorów jest możliwość obcowania z rzadkimi, często niedostępnymi już w bibliotekach szkolnych wydaniami poszczególnych lektur.