Przejdź do treści Przejdź do menu

Osiągnięcia sportowe

WYDARZENIA SPORTOWE W I PÓŁROCZU ROKU SZKOLNEGO 2023/2024.

Reprezentacje szkoły brały udział w następujących szkolnych i międzyszkolnych zawodach sportowych.

1. Miejskie Igrzyska Dzieci Młodzieży - Sztafetowe Bieg Przełajowe dziewcząt i chłopców, Igrzyska Dzieci - chłopcy III miejsce;
  2. Beskidzki Bieg Przełajowy:
    - rocznik 2011 - I miejsce - Wiktoria B., III miejsce - Weronika O., Arseni P. ;
    - rocznik 2012 - I miejsce - Zuzanna G., Danilo V., III miejsce - Tomasz P.;
    - rocznik2013 - III miejsce Julia D-D.;
  3. Miejskie Igrzyska Młodzieży - Międzyszkolne Zawody w Piłce Nożnej;
  4. II Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej pod honorowym patronem Prezydenta Miasta B-B Jarosława Klimaszewskiego;
  5. II Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej pod honorowym patronem Prezydenta Miasta B-B Jarosława Klimaszewskiego;
  6. Turniej Piłki Nożnej "Żaki Rządzą' dla uczniów klas I-III;
  7. Igrzyska Młodzieży - Międzyszkolne Zawody w Piłce Ręcznej chłopców.

W ramach programu "Zdrowie przez ruch" zorganizowano w szkole :

1. Zawody międzyszkolne - Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej "Zdrowie przez ruch" dla uczniów klas IV - V, SP nr 20 - II miejsce;
  2. Turniej Gier i Zabaw "Jaś i Małgosia" dla uczniów klas I - III.

Ponadto w szkole przeprowadzono następujące zawody :

1. Szkolny Turniej Piłki Ręcznej klas VI - VIII o Puchar Rady Osiedla "Złote Łany";
  2. Mikołajkowy Turniej Rzutów do Kosza dla klas V - VIII, I miejsce Miłosz S.

W Międzyszkolnych  Zawodach Szachowych Emilia O. zajęła indywidualnie  trzecie miejsce.

W październiku 2021 r. odbyły się międzyszkolne zawody w sztafetowych biegach przełajowych.

Reprezentacja chłopców SP 20 w Igrzyskach Dzieci zajęła 2 miejsce i awansowała
do zawodów rejonowych, gdzie uplasowała się na 3 miejscu.

IGRZYSKA DZIECI - SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

W dniu 5 października 2020 roku na obiektach Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji  w Wapienicy odbyły się zawody międzyszkolne  - Sztafetowe Biegi Przełajowe.

Reprezentacja naszej szkoły w składzie:
Oskar Łopatka, Tomasz K., Krystian M., Piotr P., Norbert Waligórski, Szymon Ż. rywalizując z 13 zespołami z innych szkół zdobyła III miejsce.

Gratulujemy!

W dniu 5 marca 2020 roku w naszej szkole rozegrano finałowe mecze w piłce siatkowej chłopców.
W Miejskich Igrzyskach Młodzieży w Piłce Siatkowej reprezentacja naszej szkoły w składzie:   Maciej Łękawa (kpt.), Kacper Łuczak, Jan Hamerlak, Kacper Rybka, Oliwier Fojtuch, Adam Piekuś, Stanisław Gigiewicz, Szymon Majka, Adam Bratek, Daniel Basik - zdobyła III miejsce.

W listopadzie 2019 r. uczeń naszej szkoły Maksymilian D.  zdobył brązowy medal w Mistrzostwach Europy w Karate.

Mistrzostwa Europy organizacji WKB odbyły się w dniach 23-24 listopada 2019 roku w Dębicy. Do turnieju zostało zgłoszonych 625 zawodników z 21 Państw t.j.: Białoruś, Czechy, Grecja, Gruzja, Hiszpania, Iran, Kazachstan, Łotwa, Mongolia, Niemcy, Rosja, Rumunia, Słowacja, Szwajcaria, Szwecja, Turkmenistan, Tunezja, Turcja, Ukraina, Węgry i Polska.

Bielski klub reprezentowało 7 zawodników. Jedynym medalistą został Maksymilian D., który wywalczył brąz w konkurencji kumite dzieci lat 8-9 -25kg.

19.11.2019 odbyła się 14 edycja rozgrywek w mini piłce nożnej klas piątych w ramach programu „ Zdrowie przez ruch” . Oprócz naszej drużyny gościliśmy w szkole reprezentacje: SP nr 33, Sp nr 24, Sp nr 26. Turniej został rozegrany w systemie „ Każdy z każdym ”. Rywalizacja przebiegała w sportowej atmosferze, zgodnie z zasadami fair play. Finalnie nasza drużyny zajęły pierwsze miejsce. Gratulujemy naszej reprezentacji i życzymy kolejnych sukcesów.

W dniu 2 października odbyły się Mistrzostwa Bielska-Białej w  Sztafetowych Biegach Przełajowych. Zawody odbywały się w ramach Igrzysk Dzieci i Młodzieży. Reprezentacja naszej szkoły zajęła 8 miejsce wśród 20 szkół biorących udział. Sztafeta wystąpiła w składzie: B. Martyna, G. Maria, S. Oliwia, M. Julia, G. Judyta, Sandra S.

Chłopcy młodsi w składzie: R. Oskar, K. Tomasz, W. Norbert, M. Krystian, P. Piotr, Ż. Łukasz zajęli miejsce 11.

Chłopcy starsi uzyskali 9 czas biegu, a wystąpili w składzie: F. Oliwier, H. Vadym, K. Tymoteusz, K. Wojciech, D. Mateusz, L. Antoni.

Trzynaste miejsce natomiast zajęła sztafeta dziewcząt starszych: K. Emilia, P.Weronika, P.Kinga, K. Roksana, S. Ewa, B. Julia.