Akcja "Podaruj apteczkę dla Ubogiego".

19-02-2021 6:44

Szanowni Państwo,

Zima to szczególnie ciężki czas dla osób bezdomnych żyjących również w naszym mieście, którzy z różnych powodów nie mają „dachu nad głową” i rodziny.

W obecnych niesprzyjających warunkach pogodowych narażeni są na trudno gojące się odmrożenia, skaleczenia, rany.

Dlatego też nasza szkoła przystąpiła do akcji Caritas

"Podaruj apteczkę dla Ubogiego."

W ramach działań, do 17 marca br. zbieramy artykuły stanowiące wyposażenie apteczki oraz podstawowe leki tj. m.in.:

• gaziki jałowe

• bandaże

• plastry z opatrunkiem Granuflexy

• Octenisept

• siateczki parafinowe Bactigras

• leki przeciwbólowe

• leki na przeziębienie

• maści z witaminą A

• chusteczki higieniczne, nawilżane

• pianki do mycia ciała

• Sudocrem

Wyżej wymienione produkty prosimy zostawiać w holu przed wejściem do szkoły

w oznaczonym miejscu, leki proszę przekazać osobie będącej na dyżurce szkolnej.

Wszystkie zbierane dary (nowe) muszą mieć minimalną datę ważności do 17.04.2021 r.

Środkami opatrunkowymi zostaną bezpośrednio obdarowani m.in. bezdomni – mieszkańcy Schroniska dla Osób Bezdomnych i Noclegowni w Bielsku-Białej. Natomiast leki zostaną przekazane na rzecz podmiotu świadczącego stałą opiekę medyczną nad tymi osobami, które wymagają fachowej pomocy lekarskiej.

Serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w akcji.

Pomóżmy tym ludziom ratować zdrowie i godność.

Anna Fober, Elżbieta Targosz, Izabela Siuda