ARKA - prelekcja na temat świeżego powietrza

28-11-2019 16:41

Jak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), aż 90% czasu spędzamy wewnątrz budynków. Okazuje się, iż smog przedostaje się także do naszych domów i biur. I to nawet w 50%. Do zanieczyszczeń z zewnątrz dochodzą te pochodzące z użytych farb i lakierów, stosowanych wykładzin, mebli, paleniu w kominku czy nawet z świec zapachowych. Tymczasem człowiek wdycha dziennie około 16 kg powietrza. To kilkakrotnie więcej niż wypija w tym czasie wody i spożywa żywności. Powietrze jest najważniejsze!

O wszystkich tych informacjach mówiła na prelekcji dla dzieci przebywających w świetlicy szkolnej Pani Alicja z ARKI, która uświadomiła uczniom jak ważne jest czyste powietrze i jak zostaje ono zanieczyszczone. Uczniowie świetlicy podziwiali prezentację multimedialną na niniejszy temat oraz grali w Memory o czystym środowisku. Nie obyło się też bez pamiątkowych zdjęć.