Bądź i Ty bezpieczny 2022

23-11-2022 16:11

W dniach 23 listopada 2022 r. w Zespole Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej przy ulicy Filarowej 52, odbyła się kolejna edycja programu pod hasłem „Bądź i Ty bezpieczny”. Organizatorem spotkania z dziećmi prowadzonego w ramach kampanii  jest Fundacja na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej.
         Celem spotkania jest kolejny etap realizacji różnych form edukacji w zakresie promowania szerokiej gamy elementów odblaskowych. Poprzez ich reklamowanie na odzieży dziecięcej, obuwiu, sprzęcie szkolnym i sportowym należy szukać sposobów zapobiegania pogarszającego się stanu bezpieczeństwa na drogach.
      Każdemu uczestnikowi - pierwszoklasiście imprezy zostały wręczone elementy odblaskowe (opaski i elementy do naklejania), książeczka edukacyjna pt. „Bądź Bezpieczny na Drodze” i słodycze.
      Celem imprezy było kształtowanie postaw i nawyków zapewniających bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Nauka trafności oceny sytuacji na drodze oraz podejmowania właściwych decyzji. Pragniemy uświadomić uczestnikom spotkania, jak ważną rolę odgrywają elementy odblaskowe w zapewnieniu bezpieczeństwa pieszym.