Historia książki oraz zapisu audiowizualnego

18-10-2019 16:00

W dniu 18.10.2019 r. uczniowie klasy VI B uczestniczyli w lekcji bibliotecznej w Dziale Zbiorów Specjalnych Książnicy Beskidzkiej. Spotkanie poświęcone było historii książki oraz zapisu audiowizualnego. Zajęcia prowadzone były w formie wykładu i dyskusji, połączonej z prezentacją pozycji będących w dyspozycji Działu. Spotkanie przebiegało w dwóch etapach.

W pierwszej części spotkania uczniowie zdobyli wiadomości o starodrukach i obejrzeli wybrane kilkusetletnie pozycje, np. Owidiusz "Metamorfozy", Wenecja 1527.W trakcie drugiej części lekcji uczniowie mieli okazję poznać historię zapisu audiowizualnego, czyli od płyty gramofonowej do DVD oraz wysłuchać muzyki z gramofonu.

Dzisiejsza wizyta klasy VI B w Dziale Zbiorów Specjalnych Książnicy Beskidzkiej kończy cykl zajęć bibliotecznych, którymi objęte zostały klasy VI A, VI B, VI C i VI D. Lekcje biblioteczne zostały zorganizowane dzięki współpracy pracowników biblioteki szkolnej Szkoły Podstawowej nr 20 z Książnicą Beskidzką.