Jerzy Kukuczka patron mojej szkoły

24-10-2019 9:15

Przez cały rok szkolny organizowane są akcje budujące świadomość w umysłach naszych uczniów na temat Jerzego Kukuczki. A wszystko po to, by poznać sylwetę naszego patrona, jego zmagania z górami. Organizowane są wyjazdy do Istebnej do Izby Pamięci Jerzego Kukuczki, obchodzony jest Dzień Patrona Szkoły, organizowane są wystawy o patronie naszej szkoły. W świetlicy szkolnej odbywa się projekcja filmu o Jerzym Kukuczce. Na 50 - lecie szkoły wykonano pamiątkową tablicę o Jerzym Kukuczce, nadaniu jego imienia naszej szkole.

Z ubiegłym roku szkolnym z okazji 70 rocznicy urodzin patrona, Jerzego Kukuczki dla wszystkich uczniów naszej szkoły, został ogłoszony konkurs o nazwie „Młodzi zdobywcy szczytów”. Jego podstawowe cele to: budzenie wśród uczniów zainteresowania turystyką górską, promocja krajoznawstwa terenów górskich, a także  budowanie więzi koleżeńskich, integracji rodzin i społeczności szkolnej.

Dziś 24 października 2019 roku mija 30 rocznica jego śmierci. W szkole  zorganizowano szkolny konkurs "Jerzy Kukuczka patron mojej szkoły". W ramach tego konkursu uczniowie wykonali sceny z życia Jerzego Kukuczki, propagujące jego miłość do gór, którym oddawał się bez reszty.  Ważnym aspektem konkursu jest kultywowanie pamięci o Jerzym Kukuczce w naszej szkole.