Konkurs "W krainie poezji - polscy poeci dzieciom".

22-10-2022 12:00

W konkursie wzięło udział 38 uczestników klas 1-6 ze szkół Bielska-Białej, Cieszyna, Godziszki, Łodygowic i Jaworza. W tym roku odbyła się dziesiąta edycja zmagań recytatorów. Cykl „W krainie poezji…” rozpoczął się w 2013 roku i poświęcony był poezji Juliana Tuwima w 100. rocznicę urodzin poety. W kolejnych latach recytowaliśmy kolejno wiersze Wandy Chotomskiej, ks. Jana Twardowskiego, Jana Brzechwy, Ludwika Jerzego Kerna, Joanny Kulmowej, Józefa Ratajczaka.

Ciągłości cyklu nie przerwała nawet pandemia Covid-19, gdyż w 2020 roku konkurs został przeprowadzony w wersji online. Z kolei w 2021 roku recytowano wiersze Agnieszki Frączek, a konkurs odbywał się przez dwa dni w związku z limitami sanitarnymi spowodowanymi pandemią. W tym roku uczniowie mieli możliwość wyboru wiersza swojego ulubionego polskiego poety. Recytatorzy zaprezentowali głównie wiersze klasyków polskiej poezji, ale nie brakło również wierszy współczesnych poetów, jak Artura Zyskowskiego czy Michała Rusinka. Jubileuszowy charakter imprezy uczciliśmy koncertem gitarowym w wykonaniu ucznia Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej. Uczestnicy mieli też okazję uczestniczyć w warsztatach teatralnych prowadzonych przez aktora Kubę Abrahamowicza.

Naszą Szkołę reprezentowali Marta i Wiktor. Ich występy były świetne!