MUZYCY ZNANI I NIEZNANI MIASTA BIELSKA-BIAŁEJ

07-06-2021 6:46

W II półroczu roku szkolnego 2020/2021 w Szkole Podstawowej nr 20 im. Jerzego Kukuczki w Bielsku-Białej zorganizowano szkolny konkurs pt. „Muzycy znani i nieznani miasta Bielska-Białej”. Konkurs stworzony został na okoliczność przypadającego w tym roku jubileuszu 70-lecia połączenia miast Bielska i Białej w jeden organizm miejski.

Główne cele konkursu, to:
- przybliżenie uczniom sylwetek artystów muzycznych pochodzących i tworzących w Bielsku-Białej;
- prezentacja możliwości twórczych uczniów;
- rozwijanie wrażliwości artystycznej młodego pokolenia;
- popularyzacja wiedzy z zakresu sztuki;
- pokazanie możliwości płynących z umiejętnego posługiwania się multimediami;
- pobudzanie aspiracji poznawczych i twórczych poprzez wykorzystanie technik informatycznych.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu projektu multimedialnego w programie PowerPoint, uwzględniającego dwóch znanych i dwóch nieznanych muzyków z Bielska-Białej (również zespołów) wraz z ich krótkim życiorysem, opisem twórczości, dyskografii oraz fragmentami muzycznymi do odsłuchania.

Zwycięzcami konkursu zostali:
- I miejsce: Ignacy Pach
- II miejsce: Oliwia Salamon;
- III miejsce: Monika Szerszeń;
- I wyróżnienie: Liliana Andrzejewska;
- II wyróżnienie: Aleksandra Pancerz.

Rozdanie nagród odbyło się w dniu 02.06.2021 r., podczas którego obecna była Pani mgr Ewa Kudrys-Jurczyk. Nagrody dla uczniów ufundowała Rada Rodziców.

Pracę laureata można zobaczyć tutaj.

Organizatorzy konkursu:
mgr Aneta Białek