Pasowanie pierwszoklasistów w SP 20

14-10-2022 14:06

Ślubowanie w pierwszej klasie szkoły podstawowej to jedno z najważniejszych wydarzeń na edukacyjnej ścieżce każdego ucznia. Odbywa się zazwyczaj dopiero jakiś czas po rozpoczęciu roku, po tym jak pierwszaki nieco się już zaadaptują w nowym miejscu i przyzwyczają do szkolnej rutyny. Uroczystość ma charakter bardzo podniosły – biorą w niej udział wszyscy nauczyciele, dyrekcja, przedstawiciele starszych klas oraz rodzice. W części oficjalnej uczniowie składają specjalną przysięgę.

Ślubuję być dobrym Polakiem,
dbać o dobre imię swej klasy i szkoły.
Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę,
jak dla niej pracować kiedy urosnę!
Będę się starać być dobrym kolegą,
swym zachowaniem i nauką
sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Również rodzice składali dzisiaj przysięgę:

My rodzice pierwszoklasistów będziemy starać się:
· Zawsze pamiętać, że moje dziecko jest unikalnym darem.
· Słuchać uważnie o czym mówi.
· Doceniać w dziecku to co najlepsze.
· Przytulać je często.
· Cieszyć się jego dzieciństwem, pamiętając, że szybko mijają lata, kiedy jest ono małym dzieckiem.

A relacja z tego wydarzenia znajduje się poniżej: