Podsumowanie akcji "Pola Nadziei 2020".

04-12-2020 20:56

Podsumowanie akcji „Pola Nadziei 2020” oraz inauguracja akcji „Pola Nadziei 2021”

Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz. Pomagając innym pomagasz i sobie. Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście. – Robert Baden–Powell.

19.10.2020r. w bielskim Hospicjum im św. Jana Pawła II Członkowie Zarządu Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego wręczyli przedstawicielom naszej szkoły dyplom za udział w akcji „Pola Nadziei 2020”, oraz cebulki żonkili na rozpoczęcie akcji „Pola Nadziei 2021”. W kilka dni po uroczystym rozpoczęciu projektu uczniowie naszej szkoły wraz z Panią Izabelą Siudą posadzili cebulki żonkili w szkolnym ogródku.

Akcje charytatywne przeprowadzane w naszej szkole są bardzo istotne, bowiem uczą
dzieci i młodzież wrażliwości na potrzeby innych, rozwijają uczucia empatii i
kształtują pozytywną postawę wobec cierpiących i potrzebujących.
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia a wraz z nimi Nasza naturalna ludzka
życzliwość i odruchy współczującego serca. Ze względu ma epidemię koronawirusa
nie możemy jak w poprzednie lata prowadzić kolejnej edycji Pól Nadziei, tak jak to
planowaliśmy, dlatego zachęcamy Przyjaciół żonkilowej akcji, aby w miarę swoich
możliwości wsparli Hospicjum im. św. Jana Pawła II i złożyli datek na ten szlachetny
cel dokonując przelewu na konto bankowe zamieszczone na stronie hospicjum:
hospicjumbielsko.pl/, z dopiskiem “SP 20 Bielsko – Biała”.
Będziemy także niezmiernie wdzięczni za wpisanie do deklaracji podatkowej nr KRS
1% podatku. Bardzo prosimy o rozpowszechnienie prośby o wsparcie hospicyjnej
działalności. Co roku możemy wskazać w zeznaniu podatkowym, że 1% podatku
przeznaczamy na Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne – KRS: 0000213720.
Akcja „Pola Nadziei” i 1% podatku, to bardzo ważne źródła finansowania opieki
sprawowanej przez Hospicjum św. Jana Pawła II.