Przeglad stomatologiczny

21-02-2020 14:58

Nikomu nie trzeba mówić, że należy regularnie kontrolować swoje uzębienie u stomatologa, aby uniknąć bólu i komplikacji! Systematyczny przegląd stanu jamy ustnej to, oprócz właściwego szczotkowania zębów, najważniejszy element profilaktyki. Wczesne wykrycie problemu zaoszczędzi Ci stresu i bólu, i na długo zachowasz piękne, a przede wszystkim zdrowe, zęby.

Zapobieganie chorobom, w tym chorobom zębów, jest znacznie tańsze i mniej uciążliwe niż proces leczenia, w końcu: ”lepiej zapobiegać niż leczyć”. Znamy dobrze tę starą prawdę, a tymczasem o wizycie u stomatologa przypominamy sobie zazwyczaj dopiero gdy doskwiera nam ból zęba.

Przegląd uzębienia  - podczas takiej wizyty lekarz stomatolog zbada stan zębów i dziąseł, sprawdzi czy nie pojawiły się żadne niepokojące zmiany. Warto pamiętać również o regularnych kontrolach u ortodonty. Wizyty u tego specjalisty są szczególnie ważne dla dzieci z krzywym zgryzem – im młodszy pacjent tym leczenie ortodontyczne skuteczniejsze, prostsze i tańsze. Prawidłowy zgryz i właściwe ułożenie zębów są ważne nie tylko z estetycznego punktu widzenia.

Nasi uczniowie doskonale to wiedzą i regularnie uczęszczają na przeglądy stomatologiczne.