Ruszyły "Pola Nadziei"

09-11-2021 10:35

Akcja "Pola Nadziei" w naszej szkole

11 października w kościele Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Bielsku-Białej rozpoczęto kolejną edycję akcji „Pola Nadziei 2022”.
Podczas ekumenicznego nabożeństwa w Salwatoriańskim kościele NMP Królowej Polski w Bielsku-Białej bp Piotr Greger podkreślił, że miłosierdzie „jest formą spłacania długu miłości”.
„Troska o ludzkie życie, jego ochrona – zwłaszcza w chwili choroby i zagrożenia – jest naszym fundamentalnym obowiązkiem. Hospicjum to miejsce, przestrzeń, a nade wszystko pełne poświęcenia środowisko ludzi, którzy miłosierdzie mają wypisane na twarzy. Troska o życie jest ważna na każdym etapie ludzkiego istnienia, począwszy od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci”.
Na zakończenie nabożeństwa delegacje szkół otrzymały cebulki żonkili do zasadzenia w swoich szkołach, aby w nowym sezonie wiosennym można było przeprowadzać żonkilowe kwesty na rzecz stacjonarnego hospicjum. W kilka dni po uroczystym rozpoczęciu projektu uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami  posadzili cebulki żonkili w szkolnym ogródku.
W kolejnej edycji przedsięwzięcia w latach 2021/2022 udział weźmie 54 szkół z terenu Bielska-Białej i powiatu bielskiego, także jedna placówka ze Skoczowa.

Nasza szkoła po raz kolejny uczestniczy w tej ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Pola Nadziei", która wspiera działalność hospicjum.

Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy i pomocy w organizacji przedsięwzięć na rzecz tej szlachetnej idei.

Przypominamy, że zbiórka pieniędzy w naszej szkole odbywa

się od dnia 08.11.2021 r. do 19.11.2021 r.

Anna Fober
     Izabela Siuda