Warsztaty edukacyjne "Tajemnice lasu".

13-03-2024 9:28

Warsztaty edukacyjne „Tajemnice lasu, śladami zwierząt leśnych”

6 marca 2024r. klasa I B wybrała się na warsztaty do centrum Ekosyntezy w Cygańskim Lesie. Dzieci interaktywnie uczyły się nazw zwierząt. Dowiadywały się jak nazywa się samica, samiec i ich młode. Rozpoznawały tropy zwierząt. Następnie uczestniczyły w konkursie:  „Czyj to ślad?” Dzieci odciskały gipsowy ślad zwierzęcia i wypisywały na karteczkach nazwę zwierzęcia, od którego ten ślad pochodził. Kolejnym etapem warsztatów były pieczątki ze śladami zwierząt. Dzieci odciskały pieczątki i podpisywały czyj to ślad. Dalsza część warsztatów odbywała się na terenie parku Ekosyntezy. Dzieci podziwiały wiosenne kwiaty, obserwowały miejsce zimowania jeży, słuchały i obserwowały ptaki.