Wycieczka klas młodszych na Kozią Górkę

21-10-2019 22:31

Kozia Góra porośnięta jest lasem mieszanym z przewagą buku. Szczyt ten jest celem wędrówek wielu uczniów zarówno zimą, jak i latem. W październiku również uczniowie naszej szkoły zagościli w tym miejscu.

Pod szczytem czekało na nas schronisko turystyczne na Koziej Górze, popularnie zwane Stefanką, gdzie uczniowie pokazali swoje siły na atrakcyjnym drewnianym placu zabaw.

Atrakcją Koziej Góry jest również naturalny tor saneczkowy, zbudowany w okresie międzywojennym, a w latach 50. XX w. powiększony do najdłuższego naturalnego toru saneczkowego w Europie (2200 m długości i 30 wiraży) – obecnie jest nieczynny. Jego pozostałości oglądaliśmy idąc na szczyt z bielskich Błoni zielonym szlakiem.

Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia.