Przejdź do treści Przejdź do menu

Bezpieczeństwo w sieci

NAUCZ SWOJE DZIECKO BEZPIECZEŃSTWA W SIECI

(za serwisem „Dziecko w Sieci”)

 1. Ustal z dzieckiem zasady korzystania z sieci adekwatne do jego wieku, takie jak maksymalny czas spędzany w sieci, serwisy i strony internetowe, które może odwiedzać, sposoby reagowania na niebezpieczne sytuacje.
 2. Umieść komputer w powszechnie dostępnym miejscu w domu. Bądź obok swojego dziecka, gdy surfuje po Internecie.
 3. Naucz dziecko zasady ograniczonego zaufania do osób i treści, na które trafia w Jeśli dopuszczasz możliwość kontaktów dziecka z osobami poznanymi w Internecie, kontroluj te znajomości. Reaguj na wszelkie podejrzane sytuacje. Zapewnij dziecko, że w sytuacji zagrożenia zawsze może liczyć na twoją pomoc.
 4. Naucz dziecko chronić prywatność. Jeżeli zgadzasz się na korzystanie dziecka z serwisów społecznościowych, pomóż mu stworzyć maksymalnie bezpieczny profil.
 5. Przekonaj dziecko, by zawsze konsultowało z Tobą materiały, które publikuje w Internecie. Nauczje rozwagi w takich sytuacjach.
 6. Chroń komputer dziecka przed niewłaściwymi treściami. Upewnij się, że komputer jest chroniony przez program antywirusowy i zaporę sieciową. Używaj filtru antyspamowego chroniącego program e-mailowy. Korzystaj z programów kontroli rodzicielskiej. Pamiętaj jednak, że żaden program nie zastąpi uwagi rodzica. Rozmawiaj z dzieckiem, bądź obecny w jego życiu – również tym wirtualnym.
 7. Upewnij się, że Twoje dziecko korzysta z gier adekwatnych do jego wieku.
 8. Naucz dziecko szacunku do internautów i przekonaj je, że nawet pozornie niewinne żarty mogą bardzo krzywdzić.

Szukaj informacji i wsparcia w sieci. Poleć dziecku serwis edukacyjny www.sieciaki.pl. Dowiedz się o zagrożeniach na stronie www.dzieckowsieci.pl. W sytuacji zagrożenia pomocy szukaj na stronie www.helpline.org.pl lub pod numerem telefonu 800 100 100.

 

PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z REGULAMINEM PORTALU „FACEBOOK” https://pl-pl.facebook.com/policies/ 

PONIŻEJ PRZEDSTAWIAMY WYBRANE ZAPISY DOTYCZĄCE REJESTRACJI KONTA


Użytkownicy serwisu Facebook podają swoje prawdziwe imiona i nazwiska oraz dane. Potrzebujemy pomocy użytkowników, aby utrzymać ten stan rzeczy. Poniżej zawarto przyjęte przez użytkownika zobowiązania względem serwisu Facebook, które dotyczą rejestracji oraz troski o bezpieczeństwo konta:

 1. Zabronione jest podawanie fałszywych danych osobowych na Facebooku i tworzenie konta dla innej osoby bez jej pozwolenia.
 2. Użytkownik może utworzyć tylko jedno konto osobiste.
 3. W przypadku zablokowania konta użytkownik nie ma prawa utworzyć kolejnego bez naszego zezwolenia.
 4. Zabronione jest korzystanie z Facebooka przez osoby poniżej 13. roku życia.
 5. Użytkownik jest zobowiązany dbać o rzetelność i aktualność swoich danych.
 6. Zabronione jest udostępnianie swojego hasła (lub poufnego klucza w przypadku twórców aplikacji), zezwalanie innym na uzyskanie dostępu do własnego konta oraz wykonywanie innych czynności, które mogą spowodować spadek poziomu bezpieczeństwa konta.
 7. Zabronione jest przekazywanie swojego konta (a także administrowanej przez siebie strony lub aplikacji) innej osobie bez wcześniejszego uzyskania naszego zezwolenia w formie pisemnej.