Innowacja Pedagogiczna - Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Z darami natury świat nie jest ponury" realizowany jako innowacja pedagogiczna.

Zrealizowane zadania:

1. „Malowanki-szmacianki”- pędzel ze szmatki.

2. „Rzeźba z natury”- wykonanie dowolnej rzeźby z materiałów naturalnych.

3. „Patykiem pisane”- wykorzystanie patyków w nauce liter.

4. „Boso przez świat”- dowolna interpretacja tematu.

5. "Szyszkowy zawrót głowy”- wykorzystanie szyszek w pracach plastyczno-

technicznych.

6. „Papierowe wydzieranki”- tworzymy kreatywne prace plastyczne ze skrawków papieru.

7. „Ekologiczna gra matematyczna”- wykonanie dowolnej gry (planszowej, tereno

wej, ruchowej).

8. „Z kamyka zabawka dla smyka”- zabawy z użyciem kamieni.

9. „Lecą na głowę liście kolorowe”- zabawy z liśćmi.

10. „Pusta puszka”- kreatywne wykorzystanie materiału.

11. „Idzie wąż, idzie wąż...”- wykorzystanie starych rajstop do zabaw muzyczno-ruchowych.

12. „Drewnianki-kodowanki”- zabawa w kodowanie z użyciem naturalnych materiałów przyrodniczych.

13.

13. „Wodna muzyka”- tworzymy instrument wodny.

14. „Leśne ludki”- nauczanie outdoorowe.

15. „Ekokonkurs”- zorganizowanie w placówce dowolnego konkursu.

Szkolny konkurs ekologiczny o naszej planecie. Oto niektóre prace.

16. „Zaczarowany ogród”- sadzimy rośliny w ogrodzie.

Z racji tego, że szkolny teren zielony jest placem budowy i nie ma możliwości dostępu do ogrodu, założyliśmy nasze ogródki w słoikach i nie tylko.