Innowacja Pedagogiczna - Ogólnopolski Projekt Edukacyjny - Z ekologią na Ty!

1. Moduł 1 - Jestem eko. - Zadanie 1 KODEKS EKOLOGA

Uczniowie wykonali plakaty - kodeksy ekologa.

2. Moduł 1 - jestem eko - Zadanie 2 - Ekomoda - pokaz eko mody.

Uczniowie z surowców wtórnych wykonali ubrania i zorganizowali pokaz mody.

3.  Moduł 2 - jestem eko - Zadanie 15 - Jemy zdrowo - Dzień Zdrowego Śniadania.

Zorganizowano Dzień zdrowego  śniadania. Uczniowie samodzielnie wykonali zdrowe kanapki i je zjedli na śniadanie.

4. Moduł 3 - eko konkursy - Zadanie 9 - Papierowe dzieła - zabawki z papieru.

5. Moduł 3 - eko konkursy - Zadanie 5 - eko ozdoby - ozdoby na choinkę. Uczniowie wykonali świąteczne ozdoby z szyszek, papieru.

6. Moduł 3 - eko konkursy - Zadanie 6 "Świat za 100 lat".

Uczniowie wykonali rysunki na temat tego, jak ich zdaniem będzie wyglądał świat za 100 lat.

7. Moduł 2 - eko aktywni - zadanie 2- Jestem Eko.

Uczniowie na świeżym powietrzu rysowali obrazy wielkoformatowe kredą.

8. Moduł 1 - jestem eko - zadanie 13 "Mistrzowie segregacji odpadów".

Uczniowie poprzez grę memory uczyli się jak segregować śmieci, co gdzie wrzucamy, co podlega biodegradacji, co zanieczyszcza środowisko oraz po co jest recykling.

9. Moduł 2 - eko aktywni -  zadanie 1 - zawody sportowe z motywem eko.

Uczniowie na świeżym powietrzu przy wykorzystaniu sznura brali udział w zawodach sportowych z motywem sznura. Przechodzili pod liną, skakali nad liną, skakali na skakance, biegali na czas.

10. Moduł 2 - eko aktywni -  zadanie 12 - - wycieczka przyrodnicza.

Uczniowie wybrali się na wycieczkę przyrodnicza do Cygańskiego Lasu gdzie szukali śladów zwierząt i zwiastunów wiosny.

11. Moduł 4 - eko spotkania -  zadanie 3 - spotkanie z książką przyrodniczą w tle.

Na zajęcia została zaproszona Pani Klaudia, która opowiedziała o przyrodzie i zmianach jakie zachodzą w czasie roku. W czasie zajęć uczniowie mogli zapoznać się z książkami przyrodniczymi, czytano ciekawostki przyrodnicze, oglądano albumy.

12. Moduł 5 - TIK w ekologii -   zadanie 7 - eko kodowanie.

Uczniowie uczyli się kodować. Dowiedzieli się jaką rolę w przyrodzie spełniają żaby.

13. Moduł 2 - eko wyzwania -  zadanie 3- Leśni detektywi.

Uczniowie brali udział w lekcji w terenie za pomocą zmysłów badali otaczającą nas przyrodę. Słuchali ptaków, wąchali kwiaty, przytulali drzewo.

14. Moduł 5 - TIK w ekologii -  zadanie 8 - eko programowanie robota

Uczniowie programowali na macie eko robota zgodnie z wyznaczonym kodem.

15.  zadanie bonusowe - Mój pomysł - zadanie 1 - własne eko rebusy.

Uczniowie stworzyli ekorebusy.

16. Moduł 5 - TIK e ekologii -  Zadanie 1 . Laboratoria Przyszłości.

Uczniowie wykorzystali na zajęciach klocki magnetyczne, które zakupiono z Laboratoriów Przyszłości.