Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Zabawa Sztuką".

Zrealizowaliśmy następujące zadania projektu:

1."TWAL" - malowanie linią/myślenie linią, to jedna z najpopularniejszych technik wykorzystywanych przez nauczycieli freblowskich.

3. "Taniec, ruch..." - Edgar Degas przedstawiał w swych obrazach głównie baletnice, tancerki, ponieważ to właśnie ruch był dla niego największą inspiracją. Wybierzcie dowolny obraz i zastanówcie się do jakiej muzyki tańczą przedstawione postacie, jak taki taniec mógłby wyglądać?

5. "Nietypowy pędzel" - pędzel nie jest niezbędny do malowania. Czym zastąpić tradycyjny pędzel? Wacikami, pomponami, filcem, folią aluminiową lub bąbelkową, piórkami, pomponami, kawałkami papieru, włóczką, liśćmi, trawą itd. Stwórzcie niepowtarzalne prace, nie korzystajcie z kolorowanek. Wystarczy sięgnąć po farby, nietypowy pędzel i kartki.

6. "Zakodowany obraz" - odkoduj informację, następnie kod namaluj na podobraziu lub brystolu. Wspólnymi siłami stworzycie abstrakcyjne dzieło.

9. "Przepis na farbę" - zastąp typowe farby, farbkami aromatycznymi, jadalnymi lub znikającymi. Wybierzcie co najmniej jeden przepis i sprawdźcie jaki będzie efekt.

10. "Muzyczny obraz" - jakie kształty, kolory i jaka muzyka ukryła się na obrazie Kandinsky'ego? Odpowiedź można znaleźć dzięki Google Art&Culture.

15. "Olejowe odkyrwanki" - ukryty obraz można odkryć za pomocą oleju. To prosta zabawa badawcza, która zaskoczy nie tylko przedszkolaka.

17. "Architekci" - każde państwo rozpoznawalne jest za sprawą jakiejś budowli. Budując z klocków stwórzcie miniaturkę wybranego symbolu architektonicznego.

Krzywa  Wieża

Wyspy Wielkanocne

Wieża EIFLA Paryż.

Krzywa Wieża w Pizie.

18. "Monochromatyzm" - jedna barwa, wiele odcieni. Przy pomocy papieru kolorowego, kredek, farb lub innych materiałów plastycznych zachęćcie dzieci do stworzenia pracy w wybranej barwie i jej odcieniach.

25. "Sztuka w bibliotece" - poszukajcie w pobliskich bibliotekach książek dla dzieci związanych ze sztuką, zapoznajcie się z co najmniej jedną, wybraną publikacją.