Akcja SOS Ukraina

08-03-2022 9:46

Nasza szkoła bierze udział w akcji SOS Ukraina organizowanej przez Polską Akcję Humanitarną. Zaangażowanie Polek i Polaków jest niesamowite, ale potrzeby są ogromne i dynamicznie się zmieniają. Dlatego przeprowadzimy w szkole akcję edukacyjną w tym temacie oraz zorganizujemy zbiórkę finansową.

Takie kryzysy humanitarne mogą przytłaczać swoją skalą i historiami ludzi, dlatego bardzo nam zależy na zbudowaniu poczucia sprawczości – u wszystkich, którzy włączą się w akcję. Nie musimy rozumieć wszystkich zawiłości tego konfliktu, ale dla nas ważny jest jego humanitarny aspekt – zapewnienie podstawowych potrzeb cywilom, którzy go doświadczają.

Co możemy zrobić?

W tej chwili Polska Akcja Humanitarna potrzebuje przede wszystkim środków finansowych, aby działać szybko i adekwatnie do potrzeb. Nie będziemy prowadzić zbiórek rzeczowych.

Zapraszamy do wpłat na konto: 02 2490 0005 0000 4600 8316 8772 z tytułem przelewu Ukraina + Szkoła Podstawowa nr 20 im. Jerzego Kukuczki w Bielsku-Białej.

Pieniądze będą wykorzystane do zorganizowania pomocy dla osób, które przybędą do Polski z Ukrainy (w pierwszej kolejności planowana jest pomoc psychologiczna, pakiety żywnościowe i higieniczne) oraz na działalność organizacji w Ukrainie.