Dzień Komisji Edukacji Narodowej

14-10-2019 20:16

W piątek 11 października 2019 r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji rocznicy powołania Komisji Edukacji Narodowej (14 października 1773 r.), która była zarazem pierwszą w Polsce jak i w całej Europie władzą oświatową o charakterze współczesnego ministerstwa oświaty publicznej.
Działalność KEN została uznana za jedno z największych osiągnięć kulturalnych Polski w czasach oświecenia, a jej patriotyczno-obywatelskie wychowanie dało pozytywne efekty zwłaszcza w dobie zaborów. Obecnie w rocznicę powołania KEN obchodzony jest Dzień Komisji Edukacji  Narodowej zwanej Dniem Nauczyciela. Jest to święto wszystkich pracowników szkoły.

Na uroczystość przybyli nauczyciele, zaproszeni goście oraz uczniowie. W części oficjalnej głos zabrał p.  dyrektor Aleksandra Pękala, która złożył serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń wszystkim pracownikom szkoły.

W części artystycznej  uczniowie z klas starszych przygotowali koncert życzeń, gdzie pochwalili się swoimi umiejętnościami wokalnymi tanecznymi oraz muzycznymi. Rada Rodziców również uświetniła i umiliła nauczycielom Dzień Edukacji Narodowej poprzez zorganizowanie słodkiego poczęstunku oraz serdeczne życzenia za trud i zaangażowanie w codziennej pracy.

Więcej zdjęć w galerii...