II etap konkursu "Bielsko-Biała chroni klimat" - Biała zima

13-02-2023 12:58

07.02.2023r. zrealizowaliśmy II etap konkursu " Eko-wędrówki Dżulki" - Biała zima pod hasłem " Dżulka wyBBiera dobrą energię".

Tak, jak poprzednim razem, wybraliśmy się:  klasa 4 c, p. A. Wieczorek oraz nauczyciel przyrody, do Cygańskiego Lasu, aby wykonać zadanie z II etapu. Podczas wycieczki uczniowie przyjrzeli się hotelowi dla owadów oraz szukali tropów dzikich zwierząt zamieszkujących ten teren. Znaleźli min. tropy sarny, dzików, wiewiórki oraz wiele śladów piesków spacerujących tam z właścicielami.

Na terenie rekreacyjnym przy dawnej skoczni w Cygańskim Lesie uczniowie podzieli się na grupy i przystąpili do wykonania wg projektu, rzeźby, a właściwie płaskorzeźby - z powodu małej ilości zmrożonego śniegu, przedstawiającej bohaterkę konkursu - Eko Dżulkę. Pomimo dość mroźnego dnia wszyscy bardzo dobrze się bawili.

W marcu czeka nas III etap - " Barwna wiosna".