Inny nie znaczy gorszy!

17-04-2020 23:21

Uczniowie z klas 3b i 3c w czasie zajęć z etyki w ramach projektu “Przecież każdy z nas jest inny. Nikt za swoją odmienność nie powinien czuć się winny!” na podstawie przeczytanej bajki „Franio i zasmuceni” zastanawiali się, jak powinno traktować się ludzi, którzy są inni, niż Ja. Odpowiadali na pytania:

• - Co czułbyś / czułabyś będąc w gronie zasmuconych?
  • - Czy zachowanie Franka wobec zasmuconych było właściwe?

• - Jak Ty zachowałbyś / zachowałabyś się na miejscu Franka?

• - Jak powinniśmy traktować ludzi, którzy różnią od nas kolorem skóry, wyglądem, poglądami, umiejętnościami, czy stanem majątkowym?
  • - Czy „inny” znaczy „gorszy” ?

Na koniec wykonywali plakaty pt. „Przecież każdy z nas jest inny. Nikt za swoją odmienność nie powinien czuć się winny.”

Efekty ich pracy możemy podziwiać poniżej na zdjęciach.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy nadesłali swoje prace.

Wychowawczynie klas I. Migdalska i A. Białek