Karnawał 2020

24-02-2020 12:58

Karnawał zwany w Polsce "zapustami" lub "mięsopustem" to czas zimowych zabaw, maskarad, pochodów i balów.

Słowo karnawał wywodzi się od włoskiego carnevale ("mięso żegnaj") oraz innych nazw o podobnym znaczeniu. Wszystkie odnosiły się do pożegnania z mięsem czyli przygotowaniach do Wielkiego Postu  i oczekiwania
na Wielkanoc
.

Jak zawsze data rozpoczęcia karnawału jest stała, zaczyna się 6 stycznia,

czyli w święto Trzech Króli i trwa do Środy Popielcowej.

W naszej szkole również odbywały się zabawy karnawałowe. Uczniowie zabawom oddali się bez reszty...