Mikołajki w kinie Helios

06-12-2019 8:00

W dniu 6 grudnia uczniowie z klas 1a, 1c, 3a, 3b i 3c udali się do kina Helios na film pt. Młody renifer Alex".  Oglądali zdumiewającą i prawdziwą historię młodego renifera, który przyszedł na świat w samym sercu mroźnej Laponii.  Przeżywali jego narodziny, dorastanie i trwającą wiele miesięcy podróż przez skutą lodem tajgę, ośnieżone lasy i  szczyty fiordów. Poznali jego przyjaciół i naturalnych wrogów: lemingi, wiewiórki, psotną łasicę, łosie, orły, lisy, rysie, rosomaki, niedźwiedzie i wilki. Zobaczyli jak pod opieką  mamy Alex dorasta i uczy się trudnej sztuki przetrwania, aby z młodego renifera stać się pełnoprawnym członkiem stada. Alex gdy dorośnie może być wspaniałym kandydatem do zaprzęgu Świętego Mikołaja!

Urzekająca pięknem i majestatem przyrody produkcja, która oczarowała serca widzów, bijąc rekordy oglądalności we Francji i w krajach skandynawskich. „Młody renifer Alex” to przeniesiony na duży ekrany rok z życia lapońskiego renifera – imponujący projekt filmowy, do którego scenariusz napisało życie.

Autorem obrazu jest ceniony reżyser przyrodniczych dokumentów, stały współpracownik National Geographic – Guillaume Maidatchevsky. Poprzedzony wieloletnimi przygotowaniami i badaniami „Alex” to familijna opowieść o cudzie narodzin, dorastaniu i matczynej miłości, której ciepło przezwycięży najsurowsze mrozy. W polskiej wersji językowej filmu, w rolę narratora, wcielił się Piotr Adamczyk.