Odsłonięcie pomnika Pampaliniego

05-12-2019 23:01

W czwartek 5 grudnia nasi uczniowie z klas 1a, 1c, 3a, 3c w obecności prezydenta Bielska-Białej, przedstawicieli samorządu, mieszkańców miasta oraz zaproszonych gości uczestniczyli w odsłonięciu pomnika Pampaliniego. Sympatyczna postać jest bohaterem z serialu bielskiego Studia Filmów Rysunkowych. Pomnik znajduje się niedaleko kładki na rzece Białej w pobliżu Ratusza. Jest dziełem bielskiej rzeźbiarki Lidii Sztwiertni. Przedstawia myśliwego i uśmiechniętego hipopotama. To kolejna rzeźba w naszym mieście, po Reksiu oraz Bolku i Lolku, tworząca szlak postaci bajkowych. Dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie z maskotką Pampaliniego i przy pomniku. Zapraszamy do odwiedzania tego miejsca w ramach rodzinnych spacerów po mieście.