Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Uniwersytetu Dzieci "Przyroda z klasą". Czy wiesz jak żyje jeż?

24-09-2022 17:02

Szkoła Podstawowa nr 20 im. Jerzego Kukuczki realizuje Projekt Edukacyjny „Przyroda z klasą. Czy wiesz, jak żyje jeż?”

Podczas lekcji uczniowie poznają prawa panujące w naturze oraz przekonają się, jaki wpływ ma na nią człowiek. Będą prowadzić proste obserwacje przyrodnicze, wykonywać doświadczenia i samodzielnie wyciągać wnioski. Poznając wiele gatunków roślin i zwierząt przekonają się, dlaczego warto szanować przyrodę.

Projekt przeznaczony dla klas 1-3.

Etapy realizacji projektu:

Lekcje na rozgrzewkę - zrealizuj z uczniami 2 wybrane scenariusze, które zintegrują klasę i oswoją uczniów z ich emocjami:

• Dlaczego śmiech to zdrowie?
  • Co robić, kiedy nic nie mogę zrobić?
  • Jak być dobrym przyjacielem?
  • Jak się uczyć koncentracji uwagi?

Lekcje tematyczne - zrealizuj z uczniami 6 wybranych scenariuszy, związanych z tematem projektu. Wykonujcie je w dowolnej kolejności:

Czym jest projekt?

• Projekt edukacyjny Uniwersytetu Dzieci w Klasie to cykl 8 gotowych scenariuszy lekcyjnych o wybranej tematyce z zakresu nauk przyrodniczych, technicznych, humanistycznych i społecznych.
  • Projekt składa się z 2 etapów: lekcji na rozgrzewkę, które pomogą Ci w integracji uczniów i oswojeniu ich ze swoimi emocjami oraz lekcji tematycznych- związanych z głównym tematem projektu.
  • W ciągu roku szkolnego możesz zgłosić swoją klasę do jednego z naszych projektów.
  • Lekcje oparte są na Metodzie Pytań i Doświadczeń.
  • Udział w projekcie jest bezpłatny.