Światowy Dzień Pszczoły

15-05-2023 18:10

W maju przypada Światowy Dzień Pszczoły, od 15 do 20 maja w Centrum Handlowym Sarni Stok w Bielsku-Białej będą się odbywać jego obchody. Jest wystawa edukacyjna i warsztaty pszczelarskie.

Pszczoła miodna to jeden z najważniejszych owadów, który na Ziemi pojawił się wcześniej niż człowiek. Dlaczego odgrywa tak istotną rolę? Bo zapyla niemalże 80 procent roślin na Ziemi, dając nam pożywienie i zapewniając równowagę ekologiczną.

Od 15 do 20 maja na terenie CH Sarni Stok w klimat pasieki w CH Sarni Stok wprowadzają uczniowie, którzy w ramach konkursu plastycznego mieli za zadane udekorować ul. Prace podopiecznych dziesięciu bielskich placówek są wyeksponowane w centrum. Nasza szkoła również przyłączyła się do tej akcji.