Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni.

01-06-2022 11:16

Kopalnia  ta jest nowoczesnym centrum łączącym tradycję z nowoczesnością. Od lat 90 tych XX w. prowadzona jest działalność turystyczna, kopalnia przyjmuje rocznie blisko 200 tyś. turystów i liczba ta stale rośnie. Odwiedzający kopalnię goście zwiedzają trasę turystyczną, trasę historyczną. Bocheńska kopalnia, jako jedyna kopalnia w Polsce posiada podziemną przeprawę łodziami. Drewniane łodzie pływające po zalanej solanką komorze są zarejestrowane w Polskim Rejestrze Statków, tak jak statki pływające po morzach. Jedną z atrakcji jest przejazd podziemną kolejką. Szczególną atrakcją bocheńskiej kopalni jest Ekspozycja Multimedialna, dzięki której uczniowie naszej szkoły poznają historię wydobycia soli, trud górniczej pracy a także historię Polski.